GRM188R71A334KA61D
DigiKey Part Number
490-6419-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6419-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6419-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R71A334KA61D
Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188R71A334KA61D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)