GRM1885C1H9R0CA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 14 840
Datasheet
9 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C1H9R0CA01J
DigiKey Part Number
GRM1885C1H9R0CA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H9R0CA01J
Description
CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM1885C1H9R0CA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)