GRM0335C1H270GA01D
DigiKey Part Number
490-11317-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11317-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11317-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1H270GA01D
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
27 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1H270GA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)