GR321AD72E153KW01J
DigiKey Part Number
490-GR321AD72E153KW01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GR321AD72E153KW01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GR321AD72E153KW01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR321AD72E153KW01J
Description
CAP CER 0.015UF 250V X7T 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GR321AD72E153KW01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)