GQM0335C2D5R5WB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.5 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GQM0335C2D5R5WB01J
DigiKey Part Number
490-GQM0335C2D5R5WB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM0335C2D5R5WB01J
Description
CAP CER 5.5PF 200V C0G 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GQM0335C2D5R5WB01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)