DE21XSA330KJ2BT01F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE21XSA330KJ2BT01F
DigiKey Part Number
490-DE21XSA330KJ2BT01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE21XSA330KJ2BT01F
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE21XSA330KJ2BT01F Models
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C