#A921CY-180M=P3
DigiKey Part Number
490-#A921CY-180M=P3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
#A921CY-180M=P3
Description
FIXED IND 18UH 1.58A 89 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
18 µH Shielded Wirewound Inductor 1.58 A 89mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
#A921CY-180M=P3 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
850mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
89mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)