MPL-SE2512-R47
DigiKey Part Number
1589-MPL-SE2512-R47TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-SE2512-R47
Description
FIXED IND 470NH 4.5A 20 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Semi-Shielded Inductor 4.5 A 20mOhm Nonstandard, 2 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
20mOhm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
6.5A