0500798000-05-R6
DigiKey Part Number
0500798000-05-R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-R6
Description
5" PRE-CRIMP 1853 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 62
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 GREEN
5" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 RED
3" PRE-CRIMP 1853 RED
4" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 410
6" PRE-CRIMP 1853 RED
8" PRE-CRIMP 1853 RED