0039000059-11-V9-D
DigiKey Part Number
0039000059-11-V9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000059-11-V9-D
Description
11" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Violet
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2064 BROWN
11" PRE-CRIMP A2064 GREEN
11" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
3" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
4" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
5" PRE-CRIMP A2064 VIOLET
6" PRE-CRIMP A2064 VIOLET