0039000059-11-A0
DigiKey Part Number
0039000059-11-A0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000059-11-A0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Orange
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040 BROWN
11" PRE-CRIMP A2040 GREEN
11" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2040 ORANGE