0039000040-12-R9
DigiKey Part Number
0039000040-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000040-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Red
Contact End
Pin to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 380
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2064 BROWN
12" PRE-CRIMP A2064 GREEN
In-Stock: 100
12" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 RED
3" PRE-CRIMP A2064 RED
4" PRE-CRIMP A2064 RED
5" PRE-CRIMP A2064 RED
6" PRE-CRIMP A2064 RED