0002062101-12-Y9
DigiKey Part Number
0002062101-12-Y9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-12-Y9
Description
12" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 18 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Yellow
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 20
12" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2103 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2103 GREEN
12" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
5" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
6" PRE-CRIMP A2103 YELLOW