0002062101-12-V4
DigiKey Part Number
0002062101-12-V4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-12-V4
Description
12" PRE-CRIMP R3070 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 24 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Violet
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A3070 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3070 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3070 BROWN
12" PRE-CRIMP A3070 GREEN
12" PRE-CRIMP A3070 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3070 VIOLET
3" PRE-CRIMP A3070 VIOLET
4" PRE-CRIMP A3070 VIOLET
5" PRE-CRIMP A3070 VIOLET
6" PRE-CRIMP A3070 VIOLET