VMK3-9003-32K7680000 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 12 879
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
EPSON
EPSON
32.768 kHz ±20ppm Crystal 2-SMD, No Lead
VMK3-9003-32K7680000
DigiKey Part Number
150-VMK3-9003-32K7680000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMK3-9003-32K7680000
Description
CRYSTAL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Operating Mode
Fundamental
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Strip
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
2-VDFN (3.2x1.5)
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency
32.768 kHz
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Frequency Tolerance
±20ppm