SST26WF064C-104I/SM
DigiKey Part Number
SST26WF064C-104I/SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26WF064C-104I/SM
Description
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIJ
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST26WF064C-104I/SM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
8M x 8
Mfr
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Series
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tube
Write Cycle Time - Word, Page
1.5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.65V ~ 1.95V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)