SMBJ22E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 2 534
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
YAGEO
39.4V Clamp 15.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ22E3/TR13
DigiKey Part Number
SMBJ22E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ22E3/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.4V