PIC18F27Q43-E/STXVAO
DigiKey Part Number
150-PIC18F27Q43-E/STXVAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F27Q43-E/STXVAO
Description
128KB FLASH, 8KB RAM, 1KB EEPROM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 28-VQFN (4x4)
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 24x12b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
64MHz