MS263-10S
DigiKey Part Number
2333-MS263-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS263-10S
Description
RF SHIELD 0.661"X1.035" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.661" (16.80mm) X 1.035" (26.30mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS263-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.177" (4.50mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.035" (26.30mm)
Series
Width - Overall
0.661" (16.80mm)