MAGX-100027-050C0P
DigiKey Part Number
1465-MAGX-100027-050C0P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAGX-100027-050C0P
Description
IC AMP CELL 0HZ-2.7GHZ TO272S-2
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Cellular, Radar 0Hz ~ 2.7GHz TO-272S-2
Category
Voltage - Supply
50V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current - Supply
100mA
Packaging
Bulk
Test Frequency
2.4GHz ~ 2.5GHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
0Hz ~ 2.7GHz