SZ1SMC20AT3G
DigiKey Part Number
F11584TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11584CT-ND - Cut Tape (CT)
F11584DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMC20AT3G
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Detailed Description
32.4V Clamp 46.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A