SZ1SMB22AT3G
DigiKey Part Number
F11553TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11553CT-ND - Cut Tape (CT)
F11553DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB22AT3G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Detailed Description
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
730pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A