SMF4L75A
DigiKey Part Number
F7500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L75A
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 3.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V