SMAJ110A
DigiKey Part Number
SMAJ110ALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ110ALFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ110ALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ110A Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V