0217.032TXP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
SCHURTER Inc.
In Stock: 2 007
Datasheet
32 mA 250 V Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 5mm x 20mm
0217.032TXP
DigiKey Part Number
0217.032TXP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0217.032TXP
Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Detailed Description
Category
Response Time
Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Melting I²t
6.0E-5
Approval Agency
CCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
262.2 Ohms
Voltage Rating - AC
250 V