11-28FS-BD-16
DigiKey Part Number
11-28FS-BD-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11-28FS-BD-16
Description
RFI FINGERSTOCK BECU UNPLAT ADH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Unplated Adhesive
Category
Material
Beryllium Copper
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Plating
Unplated
Packaging
Bulk
Attachment Method
Adhesive
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 121°C
Type
Fingerstock
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Width
0.280" (7.11mm)
Shelf Life
24 Months
Length
16.000" (406.40mm)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Height
0.110" (2.79mm)