TLJR106M010R2000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLJR106M010R2000 |
Description | CAP TANT 10UF 20% 10V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 2Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLJR106M010R2000 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code R |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |