TAP334K050HSB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
0.33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 15Ohm
TAP334K050HSB
DigiKey Part Number
TAP334K050HSB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP334K050HSB
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
50 V
Manufacturer Size Code
A
ESR (Equivalent Series Resistance)
15Ohm