SMBJ12CA
DigiKey Part Number
478-7062-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7062-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7062-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 30.15A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.15A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V