08055C101JAT2A
DigiKey Part Number
478-12784-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12784-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12784-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08055C101JAT2A
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08055C101JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)