02013J1R9PBSTR
DigiKey Part Number
478-9740-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9740-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9740-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013J1R9PBSTR
Description
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.9 pF Thin Film Capacitor 25 V 0201 (0603 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Features
RF, High Q, Low Loss
Capacitance
1.9 pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance
±0.02pF
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)