KUSBEX-ASFS1N-W30 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Kycon, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Kycon, Inc.
In Stock: 437
Datasheet
In Stock: 1 081
Würth Elektronik
Würth Elektronik
EDAC Inc.
In Stock: 934
EDAC Inc.
In Stock: 404
In Stock: 995
In Stock: 998
Mill-Max Manufacturing Corp.
Image for KUSBEX-ASFS1N-W30 is not available
KUSBEX-ASFS1N-W30
DigiKey Part Number
2092-KUSBEX-ASFS1N-W30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KUSBEX-ASFS1N-W30
Description
USB A-TYPE RECEPTACLE WHITE INSU
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-A (USB TYPE-A) USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle
EDA/CAD Models
KUSBEX-ASFS1N-W30 Models
Category
Features
Board Lock
Manufacturer
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
1.5A
Part Status
Active
Voltage - Rated
30VAC