RK73H2HTTE4122F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
41.2 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73H2HTTE4122F
DigiKey Part Number
2019-RK73H2HTTE4122FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2HTTE4122FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2HTTE4122FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2HTTE4122F
Description
RES 41.2K OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73H2HTTE4122F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)