RK73G1ERTTP1213F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
121 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G1ERTTP1213F
DigiKey Part Number
2019-RK73G1ERTTP1213FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1ERTTP1213F
Description
RES 121K OHM 1% 1/10W 0402
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)