HV73V2ATTD1653F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
165 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
HV73V2ATTD1653F
DigiKey Part Number
2019-HV73V2ATTD1653FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV73V2ATTD1653F
Description
RES 165K OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HV73V2ATTD1653F Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)