HV732HTTE1105F
DigiKey Part Number
2019-HV732HTTE1105FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732HTTE1105F
Description
RES 11M OHM 1% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732HTTE1105F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)