HV732ATTD8204F
DigiKey Part Number
2019-HV732ATTD8204FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ATTD8204FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ATTD8204FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ATTD8204F
Description
RES 8.2M OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
8.2 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732ATTD8204F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)