HV732ARTTD6203F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
620 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
HV732ARTTD6203F
DigiKey Part Number
2019-HV732ARTTD6203FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ARTTD6203FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ARTTD6203FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ARTTD6203F
Description
RES 620K OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)