0805J2000330FGTH20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Image for 0805J2000330FGTH20 is not available
0805J2000330FGTH20
DigiKey Part Number
1608-0805J2000330FGTH20TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2000330FGTH20
Description
MLC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)