T525D477M003ATE025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 956
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay Polytech
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 3 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T525D477M003ATE025
DigiKey Part Number
399-3267-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T525D477M003ATE025
Description
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T525D477M003ATE025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
3 V