CKC18C153JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18C153JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC18C153JDGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC18C153JDGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C153JDGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 15NF 1000VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKC18C153JDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)