C1825C334J2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C334J2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C334J2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C334J2RACTU
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C334J2RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)