C1210C107M4PACTU
DigiKey Part Number
399-11270-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11270-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11270-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C107M4PACTU
Description
CAP CER 100UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C107M4PACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)