C1206X682K2GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X682K2GECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X682K2GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X682K2GECTU
Description
CAP CER 1206 6.8NF 200V C0G
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X682K2GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)