C0603C333M3VACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 9 200
Datasheet
In Stock: 58
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
0.033 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
C0603C333M3VACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C333M3VACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C333M3VACTU
Description
CAP CER 0.033UF 25V Y5V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C333M3VACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)