C0603C181J3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 11 496
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Knowles Syfer
180 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C181J3RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C181J3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C181J3RACTU
Description
CAP CER 180PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C181J3RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)