BF22140-24B
DigiKey Part Number
289-1053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF22140-24B
Description
CCFL WH LAMP 730V 5MA 2.2X140MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp 730V (Start), 340V (Operating) 5 mA 38000 cd/m2 2.2mm x 140mm
Category
Voltage
730V (Start), 340V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
5 mA
Packaging
Bulk
Output
38000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
2.2mm x 140mm