WP27D-S010VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-2970-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2970-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2970-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP27D-S010VA3-R15000
Description
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WP27D-S010VA3-R15000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Part Status
Active
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
0.7mm
Height Above Board
0.028" (0.71mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)