WP27D-P010VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-2969-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2969-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2969-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP27D-P010VA3-R15000
Description
CONN PLUG 10POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WP27D-P010VA3-R15000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Part Status
Active
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
0.7mm
Height Above Board
0.022" (0.57mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)