WP26DK-S010VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-WP26DK-S010VA3-R15000TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-WP26DK-S010VA3-R15000CT-ND - Cut Tape (CT)
670-WP26DK-S010VA3-R15000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP26DK-S010VA3-R15000
Description
CONN RCPT 10 POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
0.6mm
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.024" (0.61mm)
Number of Positions
10
Base Product Number
Pitch
0.014" (0.35mm)